Şu anda uzun metrajlı sinema belgeseli Iztuzu çekimlerini sürdürmekteyiz.

Sosyetenin renkli siması June Haimhoff 1984 senesinde zenginliğini değersiz bir şey ile değişti ve yerel köylüler arasında uzak bir Türk plajında barınakta yaşamaya başladı.İşte burada kendisinin ve çevresinde yaşayanların hayatlarını değiştirecek olan Akdeniz’de son kalan yumurtlama alanlarından biri olan plaja yuvalamaya gelen vahşi bir hayvan olan Caretta Caretta deniz kaplumbağası ile karşılaştı.Bu cennetin imar planına göre yapılaşmaya ayrıldığını öğrenmesi ile Kaptan June bu utanç karşısında çok başarılı bir kampanyaya önderlik etti.

Cenneti andıran Dalyan deltası kesin olarak doğa koruma alanı ilan edildi, Avrupalılar bölgeye ve küçük Dalyan’a akın etti 240 kişilik kırsal küçük köy senede 100,000 kişiyi ağarlayan dünya çapında bir köye dönüştü.

Şimdi 94 yaşındaki Kaptan June halen kaplumbağaları korumak için kampanya yürütüyor, fakat Türk turizminin çöküşü ile beraber Dalyan’ın insanların hayatlarını bir kez daha şekillendirmek zorunda. Sizlere Kaptan June ve arkadaşlarını ve genişleyen Dalyan ailesinin akrabalarını sunan belgeselimiz ile bu sıkıntı içindeki cennetin samimi hikayesine mevsimler ve çağlar arasında değinmek istedik.